تذکر یک دختر جوان به رهبر معظم انقلاب و پاسخ معظم له

 
افسران - تذکر  یک دختر جوان به رهبر معظم انقلاب و پاسخ معظم له

حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله تعالی) با فروتنی کم نظیر پاسخ نامه ی یک دختر 17 ساله را می دهند و با کمال خضوع و با توجه به خصلت انتقادپذیریشان، در مورد انتقاد این جوان هیچ توجیهی بیان نمی کنند. پاسخ رهبر معظم انقلاب الگویی است برای همه پیروان راستین ولایت.

به گزارش خبرگزاری حیات، آنچه در زیر می خوانید نامه یک دختر 17 ساله از تهران است به نام زینب - ن که به دنبال اقامه نماز جمعه چند سال پیش حضرت آیت الله خامنه ای در روز قدس در دانشگاه تهران به عنوان تذکر به ایشان اینگونه می نویسد:

«روز قدس مردی -در میان خطبه های شما- بلند شد، مثل اینکه نامه ای داشت، ولی شما چقدر تلخ او را در انظار هزاران نفر شکستید.»

حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله تعالی) در پاسخ به این جوان اینگونه مرقوم می فرمایند:
«دختر عزیزم؛ از تذکر شما خرسند و متشکرم و امیدوارم خداوند همه ی ما را ببخشد و از خطاهای کوچک و بزرگ ما -که کم هم نیستند- در گذرد.
من در باب آنچه شما یادآوری کرده اید، هیچ دفاعی نمی کنم. گاهی گوینده از تلخی لحن خود به قدر شنونده آگاه نمی شود. در این موارد همه باید از خداوند متعال بخواهند که گوینده را متوجه و اصلاح کند و اگر ممکن شود، به او تذکر دهند. توفیق شما را از خداوند متعال مسئلت می نمایم.
»

/ 0 نظر / 5 بازدید